Проблеми з лендлордом
maksym
Відправлено 2013-11-10 14:16 (#960)
Тема: Проблеми з лендлордом

New user

Місцезнаходження: Ireland
Привіт усім, пишу швидко бо лендлорд може відрубати інет.. платив я плату 350 євро кожен місяць та 20 євро за газ вже майже 2 роки. Ремарочка щодо газу - у моїй книжці записано що я плачу за газ щомісячно кешем (cash / monthly) але не вказана фіксована сума (тобто коли я поселявся лендлорд сказав мені, що ми будемо платити таким чином - всі хто живе в хаті де я знімаю одну кімнату скидаються по 20 євро і користуємося газом, потім коли газу нема, знов скидаємося, таким чином мало вийти що я буду реально платити 10-15 євро в середньому). Так воно і було, я навіть старався більше, були періоди коли лендлорд змінив думку типу я маю платити 20 щомісяця, прицьому ніяк ця сума 20 ніде не зафіксована. Отже в мене є книжка плати за рент та газ, причому за газ виходить я платив кожен місяць 20 євро за винятком 3 місяців... потім лендлорд попросив платити за інет, я сказав окей, плачу 4 місяці по 380 євро, причому плата за інет ніде не задокументована..

Якось я сказав йому (пару місяців назад) що я не буду платити за інет, бо не хочу. Він довго злився, проявлял агресію і от вирішив дати мені notice що я маю валити через місяць, причому перед цим сьогодні заставив мене заплатити рент наперед, тобто зараз він має мій deposit та rent до 10 грудня і в шоколаді, а я маю валити. Підозрюю він хочу найняти нового тенанта і підвищити арендну плату, про що мені погрожував місяць тому.

Питання, в листі якій він мені дав написано (перекладаю деінде):

"
Неділя 10-те листопада 2013.

On this date, 10-го листопада 2013 року, I am serving you with one months notice to vacate the property by the 10.12.13 .

One months deposit will be returned, minus bills and the room being left in a satisfactory condition bar normal wear and tear.
"

Все, я попросив взяти один день на розуміння чи все окей, попитаю людей, але в мене одразу є поправки до листа:

1. У другому реченні він каже "... property BY the ..." Має бути ON the, бо інакше by може означати байбай до 10 грудня.
2. В останньому реченні не сказано коли саме буде повернено deposit та фраза minus bills, тобто він порахує що я мав платити 20 євро кожного місяця, подивиться, що в мене за три місяці умовно кажучи не заплачено і відніме 350 - 60 = 290, хоча ніде не сказано що я маю платити саме 20...
3. Minus bills нічого не каже про які саме bills, тобто він може сказати що я мав платити за інет 10 євро і відняти 24 місяці * 10 тобто 290 - 240 = 50,
бо я не маю жодного receipt чи підтвердження що я платив, я вважав що сума незначна і не вимагав цього, хоча в книжці не прописано що інет платиться і ніяких бумажок він не давав.
4. Коли я отрима кімнату, інвентар не було складено - тобто речі які там є і в якому стані, він звичайно може зі щось зняти гроші і тут, але якщо нема переліку речей, то яке він має право. Звичайно вікна і столик я ламати не збираюсь і таке інше.

Я не хочу ніяких проблем, знайду нове житло, але і не хочу щоб мене кинули, будь ласка підкажіть як бути в моїх запитаннях, чи варто виправити цей лист перед підписанням?

Щасти,
Макс
Верх сторінки Низ сторінки
max
Відправлено 2013-11-12 09:15 (#961 - в відповідь на #960)
Тема: RE: Проблеми з лендлордом

Veteran

100100
Місцезнаходження: Ireland
Загалом, все виглядить більш-менш стандартно, тож не варто панікувати. Але якщо вже лендлорд захотів конфлікту, єдине, що його може зупинити - Small Claims Court (читати тут Small Claims Court і тут Small Claims procedure). Знайомий колись пройшов через це. Зрозуміло, не надто приємний процес, але справу він виграв.

Можна ще спробувати звернутися сюди (Private Residential Tenancies Board), але про ефективність нічого не знаю.

А загалом, краще поставити лендлорду пляшку і він вам сам захоче ще доплатити
Верх сторінки Низ сторінки